Jakie meble ogrodowe są modne w 2024?

Okres wiosenny i letni skłania wszystkich do korzystania z uroków pogody i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli posiadasz ogród, to odpoczynek po ciężkim dniu w pracy lub odprężenie się w weekend na zewnątrz brzmi jak plan doskonały. Jakie są trendy modowe w branży meblarskiej w tym roku? Na co zwracać uwagę przed zakupem nowoczesnych mebli? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem.

Czym są zestawy wypoczynkowe do ogrodu?

Zestawy wypoczynkowe do ogrodu to pakiet mebli, które są przeznaczone do użytku na zewnątrz, głównie w ogrodach, tarasach czy na werandach. Z każdym rokiem zyskują coraz większą popularność, ponieważ nie są tylko estetyczne, ale także bardzo funkcjonalne. Pomagają stworzyć stylową i nowoczesną aranżację wolnej przestrzeni, w której można odpocząć lub spotkać się z przyjaciółmi. Zazwyczaj zestawy wypoczynkowe składają się z kilku kluczowych elementów i obejmują:

  • stoły – czyli mebel, który może być wykorzystywany do spożywania wspólnych posiłków na świeżym powietrzu, jako miejsce spotkań w gronie rodziny lub znajomych czy też przedmiot, na którym postawisz kubek z kawą czy książkę.
  • krzesła – są dostępne w najróżniejszych formach. Zestawy ogrodowe mogą zawierać krzesła zwykłe, drewniane, tapicerowane, obrotowe czy składane. Liczba tych mebli może różnić się od konkretnego zestawu, w tym w szczególności od jego przeznaczenia i wielkości.
  • fotele – są one bardziej komfortowe niż zwykłe krzesła i zapewniają ich użytkownikom lepsze podparcie dla pleców. Dzięki nim możesz wybrać się na relaksujący wypoczynek w swoim ogrodzie.
  • kanapy – są częstym wyposażeniem zestawów wypoczynkowych. Zamiast kanap czasami spotyka się także sofy. Oba te meble są idealne do relaksu na świeżym powietrzu w otoczeniu natury i zapewniają wygodne miejsce do siedzenia dla większej liczby osób lub nawet leżenia.
  • stoliki kawowe – coraz częściej w zestawach mebli do ogrodu spotka się także stoliki do kawy lub wygodne pufy, które są używane do postawienia kubka z kawą bądź książki.

Jeśli nie wiesz, jak wyglądają zestawy ogrodowe, możesz to sprawdzić, na przykład odwiedzając stronę internetową sklepu meblowego: https://vokato.com/1420-zestawy-wypoczynkowe-ogrodowe. Pamiętaj, że zestawy wypoczynkowe można także wzbogacać o stylowe i modne dodatki, takie jak parasol ogrodowy bądź leżak ogrodowy. Te przedmioty znajdziesz na przykład na stronach: https://vokato.com/1422-parasole-ogrodowe i https://vokato.com/1421-lezaki-ogrodowe. Pamiętaj, że dzięki odpowiedniej aranżacji wolnej przestrzeni, Twój ogród może zmienić się w magiczne miejsce. 

Meble ogrodowe – jakie są najnowsze trendy?

Jak co roku, warto poznać najnowsze trendy w branży meblarskiej. Wraz z rosnącym poszanowaniem środowiska naturalnego oraz dbaniem o przyrodę, w 2024 roku niewątpliwie modne stają się materiały, które są ekologiczne. W rankingu rosnącej popularności prym wiodą przede wszystkim:

  • meble wykonane z drewna i rattanu, ponieważ te przedmioty współgrają z przyrodą  i nadają harmonijny wygląd naszemu ogrodowi. Nie są tylko piękne, ale i funkcjonalne. Warto jednak pamiętać, że zakup drewnianych mebli wiąże się także z ich odpowiednią i regularną konserwacją. Warto jest je zaimpregnować, co sprawi, że będą odporne nie tylko na wilgoć, ale i promienie UV lub zmienną temperaturę. Przedmioty wykonane z rattanu są z kolei łatwe w czyszczeniu, a także są eleganckie i stylowe. Z pewnością dodadzą uroku każdemu nowoczesnemu ogrodowi.
  • opływowy kształt mebli – kolejnym trendem pojawiającym się w 2024 roku jest zakup mebli ogrodowych, które posiadają niekonwencjonalne kształty. Wiele osób wybiera poszczególne elementy zestawów wypoczynkowych, takich jak na przykład stoliki, które są okrągłe. Jest to świetny dodatek do standardowych zestawów, jakie były wybierane w poprzednich latach. Co więcej, klienci sięgają też częściej po dodatki w pastelowych kolorach, co zapewnia modną aranżację przestrzeni zewnętrznej i dodaje jej świeżego charakteru.
  • huśtawki – w poprzednich latach zauważyliśmy wzrost sprzedaży tzw. kokonów, czyli wiszących huśtawek. Jak widać, w tym roku sklepy meblowe także sprzedają bardzo wiele tego typu produktów. Nic dziwnego, ponieważ kokony mogą być umieszczane nie tylko w ogrodzie, ale także na tarasie, patio czy werandzie. Świetnie sprawdzają się również w mieszkaniach z balkonem, co sprawia, że osoby zamieszkujące w blokach również mogą stworzyć przyjemną przestrzeń do relaksu dla siebie. Jeśli posiadasz ciemną fasadę, nowoczesne trendy polecają wybrać kokon w jasnych barwach, aby ożywiał nieco miejsce, w którym spędzimy czas na wolnym powietrzu.

Pamiętaj, że ogród ma być przede wszystkim przestrzenią, w której odpoczniesz i zrelaksujesz się, dlatego zwracaj uwagę na to, czy wybrane przez Ciebie meble bądź dodatki są nie tylko wygodne, ale też funkcjonalne i łatwe w pielęgnacji. Jeśli jest taka możliwość, zabezpieczaj je w trakcie silnych deszczy czy opadów gradu. Aby służyły Ci jak najdłużej, nie zapominaj o preparatach, które są przeznaczone do ich konserwacji.